napisane elk

Kraków – wzmocnienie komunikacji także transportu

Głównym z trudnych problemów w większości miast w Polsce jest transport. Polskie miasta nie są przygotowane do tak wielkiego natężenia ruchu, jaki został zapoczątkowany przez zwiększenie się liczby pojazdów na polskich ulicach. Dlatego jedną z najważniejszych kierunków rozwoju jakie musi podjąć prawie każde miasto jest inwestycja w transport i komunikację. Nawierzchnie drogowe i transport miejski to najważniejszy obszar, który da przestrzeń na to by polepszyć wygodę krakowian a także poprawi całość infrastruktury Krakowa.

Spośród innych lokalizacji, nowe projekty komunikacyjne w Krakowie mocno się wyróżniają. Krakowianie w głosowaniu opowiedzieli się za budową metra, ale zanim ono powstanie, w komunikację tramwajową i autobusową i nawierzchnie drogowe trzeba zainwestować dużo pieniędzy . Z ważniejszych inwestycji trzeba wymienić:
w pełni napędzaną elektrycznie linię autobusów – jedyną w kraju,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec PKP wraz z galerią handlową.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju Kraków przewiduje budowę przynajmniej kilkanaście nowych połączeń między już istniejącymi połączeniami i remonty istniejących połączeń autobusowych oraz połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy remontów nie lubią – utrudnienia w komunikacji i dotarciu do biur przeszkadzają na co dzień. Trzeba jednak pamiętać, że bez napraw jakość dróg nie może się poprawić i aby było wygodniej, wymagać trzeba wytrwałości.Jacek Majchrowski program
Inwestycje w rozwój transportu to nie tylko kolejne drogi, ale również doskonalszej odporności powierzchnia jezdni, która będzie bardziej trwała i wytrzymała. (jednym z takich wzorów może być odporna na ścieranie nawierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka i na zachodniej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto potrzebuje dodatkowo wielu zmian i nowych pomysłów, aby jeździło się po mieście wygodnie. Nie tylko autem, ale również autobusami. Ale da się zauważyć wyraźnie, że wszystko jest na prostej drodze do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu zdecydowanie miło i z zadowoleniem.

Comments are closed.