napisane elk

mięsnie kegla

Od jakiegoś czasu wiele mówi się o tym, że niemalże każda kobieta, niezależnie od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, jakich zadaniem jest utrzymanie na miejscu narządów wewnętrznych. To naturalnie dzięki nim, wolno urodzić dziecko z łatwością oraz mniejszym bólem, równocześnie nie ryzykując nacięcia krocza. Również po porodzie przydają się silne i wzmocnione mięśnie Kegla, bowiem dzięki nim nie ma kłopotów z nietrzymaniem moczu.

jak ćwiczyć mięśnie kegla za pomocą kulek

Z reguły mięśnie Kegla ćwiczą wobec tego kobiety w ciąży i planujące ją. Jeżeli zostaną one porządnie wzmocnione, znacznie łatwiej jest przejść przez naturalny poród i równolegle nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają też panie, jakie rodziły dawno, lecz pojawiły się u nich kłopoty z nietrzymaniem moczu, w większości wypadków wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mięśnie dna miednicy. Można je z łatwością zlokalizować podczas próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najpoprawniej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega jedynie na napinaniu mięśni i ich rozluźnianiu. Najprawidłowiej rozpocząć od pozycji leżącej, niemniej jednak z od czasu do czasu można również ćwiczyć w innych pozycjach. Wypada napinać mięśnie przez parę sekund, a w następnej kolejności rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Bardzo istotne jest to, by napinać wyłącznie mięśnie Kegla, a nie brzuch, lub pośladki. Przed skurczem wypada wziąć głęboki wdech oraz powoli wypuszczać powietrze w trakcie rozluźniania mięśni. Najporządniej jest zastosować serię dziesięciu powtórzeń. Takich serii może się wdrożyć około trzech w ciągu dnia. Poprawę wolno zanotować już nawet po sześciu tygodniach, jednakowoż należałoby ćwiczyć w dalszym ciągu, przynajmniej raz na dzień.
W aptekach oraz punktach sprzedaży wolno obecnie nabyć właściwe kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Wybitnie wspomagają one cały proces i okazuje się, że przynoszą idealne wyniki. Z takimi kulkami też ćwiczy się na zasadzie kurczenia i rozluźniania mięśni.
Panie, które regularnie ćwiczą, przyznają że przyniosło to rezultat w trakcie porodu drogami natury i znacznie prędzej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich kobiet z łatwością wyklucza się także kłopot nietrzymania moczu. Większość z nich wskazuje, że dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą też czerpać lepszą przyjemność ze współżycia. Ma to także realny wpływ na odczucia erotyczne partnera. Takie treningi nie są wysiłkowe i nie zajmują wiele czasu, a można je wykonywać dokładnie wszędzie oraz o każdej porze. Otoczenie z pewnością nawet się nie zorientuje.

Comments are closed.