napisane elk

Przesyłki ekspresowe w firmach kurierskich

Dobre firmy kurierskie
W zamierzchłych czasach przekazywano sobie ogólnie rzecz biorąc tylko krótkie wiadomości, a przewoźnik miał do pokonania niezbyt długą drogę, zamykającą się zwykle w terytorium jednego państwa. W momencie, kiedy wiadomość wychodziła z kraju, to było już coś. Nie przejmowano się również punktualnością. Nie żeby nie miała znaczenia, po prostu technologia nie umożliwiała na szybsze dostarczanie. Stąd co jakiś czas dochodziło do zdarzenia, kiedy przesyłka dochodziła do adresata po niewyobrażalnym czasie, całkowicie już zdezaktualizowana, a od czasu do czasu nawet tu nie było pewności ? przesyłka była gubiona gdzieś podczas podróży.
Kolejne zapotrzebowania ludzi wymuszały na firmach spedycyjnych szybką rozbudowę (zobacz na przykładzie: Schenker). Gdy firma nie czerpała z innowacyjnych rozwiązań ułatwiających nadanie paczki, i gwarantujących poufność przesyłki, to szybko kończyła swój żywot. Stopniowo znaczenia zaczęła nabierać wymiana korespondencji na nigdy dotąd niespotykane dystanse, nierzadko dzielone morzami i oceanami. Jednocześnie nie można było sobie pozwolić na nie sprostanie oczekiwaniom klienta. Firmy spedycyjne musiały zacząć dbać o pewien standard, nie wystarczyło być takim sobie, trzeba było stać się najlepszym, a przynajmniej dobrym.
Racją jest, że obecnie najważniejszy przedmiot wyścigu o klientów to szybkość. Przesyłki ekspresowe są oferowane przez każdą niemal spółkę transportową, stąd konkurencja jest spora. Przynajmniej mamy dowolność wyboru.

Comments are closed.